Ćwiczenia powiatowe „Szarocin 2021 – Dom Pomocy Społecznej”

W dniu 27.08.2021 r. ratownicy z naszej grupy, w zespole łączonym z SGPR Wałbrzych uczestniczyli w ćwiczeniach powiatowych „Szarocin 2021 – Dom Pomocy Społecznej”, zorganizowanych przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze, na terenie Domu Pomocy Społecznej w Szarocinie. Cała akcja podzielona była na dwa epizody: pierwszy – ugaszenie pożaru oraz ewakuacja i udzielenie pomocy przedmedycznej mieszkańcom i pracownikom DPSu, natomiast drugi to poszukiwanie pensjonariuszy, którzy oddalili się z miejsca zbiórki i zaginęli w pobliskim terenie leśnym. Dzięki współpracy wszystkich obecnych służb, zaginieni mieszkańcy zostali odnalezieni.
Bardzo dziękujemy za zaproszenie. Dla nas była to doskonała okazja do rozwijania umiejętności poszukiwawczo-ratowniczych ale też i do wymiany doświadczeń pomiędzy służbami. Szczególne podziękowania należą się również Panu Dyrektorowi Stanisławowi Dłużak oraz wszystkim pracownikom DPS Szarocin, za gościnę.

W ćwiczeniach uczestniczyli:
🚨 Komenda Powiatowa PSP w Kamiennej Górze,
🚨 Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze,
🚨 JRG Kamienna Góra,
🚨 SGPR Wałbrzych,
🚨 Starostwo Powiatowe Kamienna Góra,
🚨 Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego,
🚨 Burmistrzowie i wójtowie powiatu kamiennogórskiego,
🚨 Nadleśnictwo Kamienna Góra,
🚨 Ochotnicza Straż Pożarna Boguszów,